• 0212 419 0707
  • info@elitiklim.com
  • Hafta İçi : 07 : 30 - 18 : 00 | Cumartesi : 07:30 - 18:00
Klima Seçimi Ve Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Üstün bir teknolojiyle üretilerek Elit İklim firması aracılığı ile müşterileri ile buluşturulan klimalar, çok önemli iklimlendirme araçlarıdırlar. Kış mevsiminin soğuklarında evinizi sıcacık bir yuvaya dönüştüren insanlık tarihinin en mükemmel buluşları arasında yer alan klimalar yaz ayının bunaltıcı sıcaklarında evinizde ferah ve serin bir atmosfer yaratır. Yalnızca ev ortamında değil elbette… Ofisler den pek çok çalışılan mekânlara kadar kullanılabilen harika bir buluş olan klima teknolojisini sizin hizmetinize sunan Elit İklim, üstün hizmet kalitesi ile müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Klima Seçimi Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar

Piyasada çok çeşitlilik gösteren klima varlığının söz konusu olması tüketiciler için klima seçimi yapma konusunda zorlayıcı bir etki oluşturmaktadır.  Bu nedenle Türkiye koşullarında ortalama 10 yıllık bir kullanım ömrü olan klima seçiminde ve satın almaya karar verme aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar arasında klimanın satın alma maliyetinin yanında çalıştırılma sürecinde sebep olacağı enerji maliyeti göz önünde bulundurulmalıdır.

Özellikle ülkemizde oldukça yüksek fiyatlı olan klima alımları esnasında satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce küçük bir piyasa araştırması yapmak son derece iyi bir tercih olacaktır. Bu durum ihtiyacınız olan klima seçimi konusunda size ciddi bir karar verme kolaylığı sağlayacaktır. Klima tercihi yapılırken birey klimayı alma amacını ve ev, hastane ya da ofis gibi bir ortamda mı kullanacağını belirtmesi oldukça önemlidir.

Klima Bakımı Neden Gereklidir?

Periyodik aralıklarla klimalara bakım yapılması son derece önemli bir konudur. Bakımı yapılmayan klimalarda ısı değiştiriciler üzerinde  zamanla kirlilik oluşur ve bu kirlilik klimalarda verimliliği ciddi ölçüde düşürür. Bu durumda aşırı enerji tüketimine yol açacağından yüksek maliyetli bir enerji tüketimiyle faturalandırılmanıza neden olur. Bu durumun önüne geçilmesindeki en önemli etken periyodik klima bakımının yapılmasıdır. Ayrıca yetkili firma tarafından düzenli bir şekilde yapılan klima bakımı olası arıza durumlarının ortaya çıkma olasılığını minimum düzeye indirmenin yanı sıra gerek duyulması halinde onarım ve yedek parça maliyetlerinde ciddi bir asgari seviyeye çekmek bakımından son derece önemli bir rol üstlenmektedir.

Klimalara bakım yapılmaması halinde ortaya çıkacak en önemli problemlerden biri de klima ünitelerinde yoğunluk kazanan suyu depo eden tava ve gider ciddi bir bakteri üremesi için ortam oluşması söz konusu olmaktadır. Bu durum neticesinde insan sağlığı için olumsuz bir durum ortaya çıkacağı gibi ayrıca son derece rahatsız edici nitelikte bir kokunun ortaya çıkması da söz konusu olabilmektedir. Kısaca klimalara yapılan periyodik bakımlar yüksek maliyetli ve ayrıca sağlığı tehdit eden bir ortamın oluşmasının ortaya çıkmasının engellenmesinde büyük bir önem teşkil etmekte olum evinizde uzun süreli ve konfor bakımdan da yüksek verimliliğin söz konusu olduğu bir klima konforunu yaşamak mümkün hale gelmektedir. Satın alma maliyeti yüksek olan klimalar, periyodik aralıklarla bakım yapıldığında uzun ömürlü bir verimlilik sağlarlar.

© Copyright 2016 Elit İklim Tasarım GM Biltek