Klima bakımı insan hayatı için, sağlık açısından çok önemlidir. İnsanlar tarafından kullanılan tüm cihazların yıpranma payı vardır. Bu yüzden rutin bir şekilde bakım işlemine tabi tutulması elzemdir.

Klimalar, ısıtma ve soğutma fonksiyonlarıyla farklı mevsimlerde zıt amaçlarla kullanılabilirler.

Uzun bir yaz mevsimini geride bıraktıktan sonra bir hayli kirlenmiş olan klima filtresini temizlemek gereklidir. Kış mevsimi sonrasında, yaz sıcakları gelmeden klimanın periyodik kontrolünü yaptırmak aynı şekilde gereklidir. Kısaca denilebilir ki; bir sezon bitip diğer sezon başlamadan önce klima bakımı için doğru zamandır. Yılda 2 kez klima bakımı yaptırmak faydalı ve doğru bir yaklaşımdır.

Periyodik klima bakımı işlemi
Klima bakımı yapan usta

Klima Bakımının Faydaları Nelerdir ?

  • Gereksiz elektrik tüketimini önler.
  • Klima içinde bakteri kolonisi oluşma riskini azaltır.
  • Klimanın ömrü uzun olur.
  • Yeterli ısıtma / soğutma verimi sağlanır.
  • İçindeki gazın beklenmedik bir zamanda bitmesinin önüne geçer.

Klima Bakımı Neden Önemlidir ?

Arıza gibi istenmeyen durumlar yaşamamak adına bakım yaptırmak önemlidir. Aksi taktirde bozulmalar yaşanabilir, dezenfektasyon yapılmadığında hastalıklar artabilir, yüklü elektrik faturaları gelebilir.

Hava içinde her türlü gaz bulunabileceği gibi toz, kir, duman vs. maddeler de barınabilir. Filtreler ise tüm bu zararlıların filtrasyon işlemini sağlar. Bir yerden sonra filtreler dolduğunda yeteneği azalır.

Split klima dezenfeksiyonundan multi klima bakımına dünya markalarının yetkili servisi ve satış bayisi olarak hizmet vermekteyiz.