İnsan hayatında önemli bir yeri bulunan klima servisi kalitesi çok önemlidir. Alınmış olan klimanın mümkün olan en doğru şekilde kullanılmasının yanında olası bir problem ile karşı karşıya kalınması durumun da anında hızlı bir çözüm üretilebilen servis hizmeti klima seçimi konusunda çok önemli bir yere sahip bulunmaktadır.

Evinizdeki ya da işyerinizdeki iklimlendirmeyi kendinizin ayarlayabilir olması için klima servisleri ile ilgili bilgiye sahip olmanız son derece önemlidir. Klima alım sürecini tamamladıktan sonra almış olduğunuz cihazın doğru ve verimli bir şekilde çalışması için ilgili modelin kullanım kılavuzunu iyice okumalısınız. Bir arızanın söz konusu olması durumunda ise kullanım kitapçığındaki yönergelere uyarak çözüm sağlayabilirsiniz.

Evinizde ya da işyerinizde kullanmak amacıyla almış olduğunuz klimalarda periyodik bakım her şeyden önce gelen bir ihtiyaç olup kesinlikle ihmal edilmemelidir. Klimanızda en yüksek düzeyde ve uzun süreli bir verim almayı hedefliyor iseniz bu cihazları hem doğru kullanmaya özen göstermeli hem de yıllık bakımlarını aksatmadan yaptırmanız çok önemlidir. Almış olduğunuz klimanın kullanım süreci içinde klimanızda herhangi bir problem oluşması durumunda Elit iklimlendirme firmasından yetkili servis hizmetini gönül rahatlığı ile almanız mümkün olmaktadır.

Klima Onarım Hizmetleri

Son teknoloji ürünü klima satışı ve teknik desteği konusunda tecrübeli ve konusunda eğitimli kadrosu ile hizmet vermekte olan Elit İklimlendirme hizmetleri firması her zaman müşterilerinin yanında yer almaktadır. Elit iklimlendirme firmasından klima onarımı ve bakım hizmetleri almak mümkün olmaktadır. Periyodik klima bakım ve herhangi bir problem ya da arıza çıkması halinde hızlı ve etkin bir şekilde klima onarım hizmetleri veren Elit İklimlendirme her ihtiyaç duyduğunuz anda siz değerli müşterilerinin yanındadır.

Sunduğu hizmetlerde müşterilerinde memnuniyet sağlama hedefiyle faaliyet gösteren iklimlendirme hizmetleri sunan firma, klima tamiratı ve bakımı konusunda müşterilerinin ihtiyacı olduğu anda hizmetlerini tam zamanlı olarak sunmaktadır. Böylece müşterilerinin yaşanan sorunu mümkün olduğunca kısa sürede ve olabildiğince uygun maliyetler ödeyerek atlatmalarına yardımcı olmaktadır.

İç ve dış ortamların etkilerine birebir maruz kalan klimalar zamanla bu etken faktörlerden olumsuz şekilde etkilenir. Zaman içerisinde Klimaların transfer işlemi gören yüzeylerinde kirlenmeler meydana gelir. Bu durum cihazlarda performans düşüklüğüne neden olur. Klimaların içerisinde mevcut olan soğutucu gazın işletme basıncı üzerinde mevsime göre ayarlamalar yapılmasına gereksinim duyulur. Bu sebeplerden dolayı klimalarda yılda iki kez olmak üzere bakım yapılması önemli bir gereklilik olarak ortaya çıkmaktadır.  Çok yaygın bir servis ağına sahip olan Elit İklimlendirme hizmetleri firması müşterilerine bu konuda kaliteli bir hizmet sunmak için faaliyet göstermektedir. Elit klima klima onarımı ve servis hizmeti bölgeleri arasında yer alan İstanbul ilçeleri şöyledir;

Bir Alternatif Olarak Klima

Klima, soğuk bir ortamı ısıtma ve sıcak bir ortamı soğutma özelliğine sahiptir. Bu 2 yeteneği sayesinde 7/24/365 kullanıma imkan sağlar. Evde, okulda, ofiste kısaca insanın yaşadığı her yerde ihtiyaç duyulur. Araba satın alırken klimalı arabalar tercih edilir, ta ki araç içindeki hava ortamı ihtiyaca göre soğuk veya sıcak kalabilsin.

Klimanın Yaygınlaşması

Doğalgaz öncesi evlerde ısınmak için sobalar kullanılırdı. Kömür ve odun yakılarak ısınılırdı. Yıllar geçti, zamanla doğalgaz yayıldı. Aynı zamanda klima teknolojileri de ilerledi ve doğalgaza bir anlamda alternatif oldu. Her odaya kalorifer petekleri koyulduğu gibi her odaya bir klima monte edilir oldu.

Sıcak havaların vazgeçilmezi klimalar

Yaz ayları, klima kullanımının zirveye çıktığı zamanlardır. Örneğin güneş altında kalan arabanın içine girince fırın kadar sıcak bir ortam bizi karşılar. Kapalı ortamlar yine güneş ışınları ile birlikte oldukça ısınır ve içeride çalışmak oldukça zor hale gelir. Bu gibi durumlarda klimalar konfor, sağlık ve sıcaklık açısından harika bir çözümdür. Sessizce çalışarak ortamı serinletir. Kışın ısınmak için birçok alternatif varken yazın serinlemek için sadece birkaç tane yol vardır. Vantilatör sadece ortamdaki havayı üfler ve bir nebze serinlik hissi uyandırır ancak klimalar buzdolabı kadar soğuk bir ortam sunacak kadar güçlü makinelerdir.

Kışın Klima Kullanmak

Kışın doğalgazla ısınan evlerde klima pek çalıştırılmasada, ısınmak için alternatif olarak tercih edilebilir. Elektrikli sobalara nazaran daha az elektrik tüketir ve yangın, yanık gibi tehlikelere karşı aile sağlığını tehlikeye atmaz.

Ortam Hava Kontrolü

Sıcak ve soğuk üfleme özelliği bulunan klimalar, kumanda yardımı ile kontrol edilir. Derecesi istenildiği gibi ayarlanır. Son teknoloji klimalarda ortamın ısısı istenilen sıcaklığa geldiğinde klima kendisini dinlenme moduna alır. Ne zaman sıcaklıkta bir değişim olursa klima o zaman tekrar çalışarak ortamdaki hava ve nem kalitesini sürekli aynı noktada tutar. Bu akıllı sistem insanlara konforlu ve sağlıklı bir hayat sunar. Elektrikli sobayı çok çalıştırırsanız içerisi çok sıcak olur ve kapatmak zorunda kalırsınız. Kimi zaman pencereleri açıp sıcaklık dengesini sağlarız. Sobalarda kömürü fazla kaçırırsanız yine aşırı sıcak bir ortam olur. Doğalgaz peteklerindeki termostat ayarı ve klimadaki ayarlar günümüz şartlarında en ideal iklimlendirme çözümlerini sunmaktadır.

Klima aile sağlığı için faydalıdır. Küçük çocukların ve bebeklerin mutlu olmaları, keyifle oyuncaklarıyla oynamaları için uygun bir oda sıcaklığı gerekir. Akıllı klima sistemleriyle bunu sağlamak çok kolaydır. Gerekli ısıya ulaşan ortam sonrası çocuklar rahat ederler. Klima bir süre dinlenme moduna geçer ve çok daha sessiz bir ortam oluşur.

Periyodik Bakım

Klimalar kendi içerisinde filtre, motor ve gaz bölümlerini barındırır. Bu alanlar zamanla arızalanabilir. Filtre kısımları zamanla dolabilir. Gaz eksilmesi görülebilir. Bu yüzden klimaları sezon öncesi ve sonrası bakıma sokmak tavsiye edilir. Böylece hem hava kalitesi sağlanır, konfor artar, hem de gereksiz fazla elektrik harcanmaz.

Klima Servisi Tamir İşlemleri

Arızalı klimalar için klima servisi çağırmak çok doğru bir yaklaşımdır. Zira klimanın duvardan sökülüp iklimlendirme hizmeti veren firmaya taşınması çok zahmetlidir. Kimi zaman servise ihtiyaç kalmadan sorun teşhis edilebilir. Arıza kodları sayesinde kitapçıktan bakılarak ilgili sorun tespit edilir. Fikir sahibi olmak açısından kullanım kitapçığı ve internetten bilgi alınabilir. 

Klima Servisi Bağcılar

İstanbul ilinin Avrupa yakasında, Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Bağcılar, Avrupa- Asya yakası üzerindedir. Edirne-Ankara arasında yapılmış, Türkiye´nin en önemli Otobanı olan E-80 (TEM) otoyolunun 0-2 güzergahı ile bu güzergahın D-100 (eski E-5) Otoyolunun, güneybatı ve kuzey-doğu ekspres bağlantıları arasındaki Bağcılar ilçesi bir geçit özelliği taşımaktadır. Batıda Küçükçekmece , Kuzeyde askeri arazi ve Esenler, doğuda Güngören, güneyde ise Bahçelievler ilçeleri ile çevrili Bağcılar İlçesi 22 km2 alana kuruludur. Kaynak : Bağcılar Belediyesi

Klima Servisi Kadıköy

Kadıköy İstanbul’un Anadolu yakasındadır. İstanbul ilinin ortalarına, Boğaz’ın Marmara ağzının doğusuna düşer. Doğusunda Maltepe ilçesi, batısında İstanbul Boğazı, ve Marmara Denizi, kuzeyinde Üsküdar ve Ataşehir ilçeleri, güneyinde Marmara Denizi ile çevrilidir.

Kaynak : Kadıköy Belediyesi

Klima Servisi Fatih

Bizans surları, Haliç ve Marmara’nın çevrelediği bölge, Tarihi Yarımada Fatih’tir. Kuzeyinde Eyüp ilçesi, kuzeydoğusunda Haliç, güneyde Marmara Denizi, batıda Zeytinburnu ve kuzeybatıda Bayrampaşa ilçelerine komşu olan Fatih, üç yanı denizlerle çevrili bir yarımada görünümündedir. Binlerce yıllık tarihi içinde pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan bu coğrafya, bugün İstanbul’un en önemli tarihi, turistik ve ticari merkezidir. Bölgeye Suriçi İstanbul’da denilmektedir.

Kaynak : Fatih Belediyesi

Klima Servisi Şişli

Şişli, Asya’yı Avrupa’ya bağlayan iki boğaz köprüsünün Avrupa yakasındaki çıkış noktalarında konumlanan, İstanbul’un köklü bir tarihe sahip merkezi ilçelerinden biridir. 1954’te ilçe olan ve geçmişten bugüne 25 mahallesi bulunan Şişli, doğuda Beşiktaş, kuzeyde Sarıyer, batıda Eyüp ve Kağıthane, güneyde Beyoğlu ile çevrilidir.

Kaynak : Şişli Belediyesi